sobota, 12 stycznia 2013

Zła dziewczyna

Marcyśka opiekuję się znienawidzoną ciotką . Marzeniem osiemnastolatki jest to , by jędza umarła . pewnego dnia dostaje telefon , że jej marzenie się spełniło . Na stypie wybucha awantura o majatek kobiety. W testamencie wszystko jest zapisane na Marcyśkę  . Wściekły ojciec dziewczyny - pijak i psychopata mocno ją uderza , a ona każe mu  i jej matce wynosić się z domu . Ostatecznie zostaje sama w Krakowie . Kupuje sobie kotkę i przyjmuje swoją przyjaciółkę Ankę pod jeden dach . Poznaje rudego Olafa , który oddałby za nią serce oraz przystojnego Iza , z którym spędza noc . Niestety wiek dziewczyny nie świadczy o jej dojrzałości . Nie jest ona jeszcze na tyle dorosła , by podejmować trudne decyzje , które maja wpływ na jej przyszłość . Marcyśka nie jest idealna , kaleczy się , śpi z Izem będąc w związku z Olafem . 
W wyniku nieprzemyślanych decyzji dziewczyna zostaje sama bez Iza , bez Olafa , ma bliznę i ciężarną przyjaciółkę pod dachem . 
Uważam , ze ta książka niesie za sobą głębokie przesłanie . Autorka próbuje przekazać , iż osiemnaście lat to dużo , ale czy człowiek w tym wieku jest dojrzały psychicznie , by podejmować różne decyzje .? Czy człowiek w wieku osiemnastu lat potrafi sam się utrzymać ? 
Marcyśka była ,,złą`` dziewczyną tylko dlatego , że została pozbawiona najważniejszej opieki - rodzicielskiej . No cóż pijany ojciec i podporządkowana mu matka nie dają jej przyszłości.
Autorka tej ksiązki jest : Beata Ostrowicka . Polecam .!Lena . :P

5 komentarzy:

  1. Nie czytałam ,ale brzmi ciekawie :D

    OdpowiedzUsuń
  2. oo zaciekawiła mnie ta książka bardzo!!@!

    OdpowiedzUsuń
  3. warta przeczytania, można do niej wracać kilkanaście razy :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło , że komentujesz . Na pewno się odwdzięczę .
Możesz zostawić link bloga , a wejdę
Obserwacja za obserwację .